• Start
  • ☎️Kontakt
  • logo w menu
  • logo portal
  • logo portal (2)

Dnia 11 września 2018r. w Opocznie (województwo łódzkie) odbyło się spotkanie na temat rządowego programu Czyste Powietrze. Na spotkaniu obecni byli Premier Mateusz Morawiecki oraz Minister Środowiska Henryk Kowalczyk, Prezes Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej Kazimierz Kujda a także Prezesi Wojewódzkich Funduszy Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej, jako przedstawiciel WFOŚiGW w Rzeszowie w spotkaniu uczestniczył Zastępca Prezesa Zarządu Pan Bogusław Kida.

Spotkanie w Opocznie

Program Czyste Powietrze to gwarancja termomodernizacji milionów polskich domostw. Zdajemy sobie sprawę, że są to ambitne cele. Jednak chcemy je zrealizować dla Polaków, tak aby nadrobić wieloletnie zapóźnienia cywilizacyjne oraz podnieść efektywność energetyczną całego zasobu mieszkaniowego – mówił podczas spotkania Premier Mateusz Morawiecki. Ponad 100 miliardów złotych zapewni Polakom ciepły dom i niższe rachunki. Jednocześnie te działania przyczynią się radykalnie do poprawy jakości powietrza i zdrowia obywateli.
Budżet programu to 103 mld złotych, z czego finansowanie w formie dotacji to 63,3 mld złotych, a w formie pożyczek 39,7 mld złotych. Pieniądze zostaną przeznaczane w szczególności na termomodernizację i wymianę źródeł ciepła.

Należy zwrócić uwagę na kompleksowość wdrażanego programu. Pomoże on przede wszystkim diametralnie poprawić jakość powietrza w Polsce i zwalczyć problem smogu, szczególnie w miejscach gdzie jest on najbardziej dokuczliwy - powiedział Minister Kowalczyk.
Minister Kowalczyk zapewnił, że właściciele domów, których dochody są najniższe, mogą starać się o dotację w wysokości 90 % kosztów kwalifikowanych termomodernizację, a suma wsparcia dotacyjnego nie może przekroczyć 53 tysięcy złotych.
Finansowanie Programu będzie pochodziło ze środków Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej, Wojewódzkich Funduszy Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej oraz ze środków europejskich starej i nowej perspektywy finansowej.

Znajdź nas w mediach społecznościowych:

                

Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Rzeszowie © 2024
Deklaracja dostępności Polityka prywatności