• Start
  • ☎️Kontakt
  • logo w menu
  • logo portal
  • logo portal (2)

Doradcy Energetyczni na Pożegnaniu Wakacji w Rudawce Rymanowskiej

W dniach 25 – 27 sierpnia 2017 r. miała miejsce XVII edycja imprezy plenerowej „Pożegnanie Wakacji w Rudawce Rymanowskiej”. W ramach imprezy odbyła się XIII Krajowa Wystawa Bydła Simentalskiego, Regionalny Czempionat Konia Huculskiego oraz Pokaz Ras Rodzimych. Bogaty program przyciągnął wielu wystawców w postaci firm i instytucji oraz kilka tysięcy odwiedzających.

Wśród prezentujących się instytucji znalazło swe miejsce stoisko informacyjno – promocyjne WFOŚiGW w Rzeszowie, reprezentowane przez pracowników WFOŚiGW oraz Zarząd: Pana Prezesa Adama Skibę oraz jego zastępcę Bogusława Kidę. Osoby odwiedzające mogły skorzystać z konsultacji Doradców Energetycznych w zakresie wykorzystania odnawialnych źródeł energii oraz poprawy efektywności energetycznej. Łącznie udzielono 37 porad w powyższym zakresie. Pracownicy Funduszu prezentowali także program „Przyjazny Dom” stanowiący ofertę dla osób fizycznych realizujących inwestycje z zakresu ochrony środowiska, zamieszkujących teren województwa podkarpackiego.

Na stoisku miało również miejsce rozstrzygnięcie konkursu plastycznego „Energia słońca, wiatru i wody", w którym brali udział podopieczni Podkarpackiego Stowarzyszenia Rodzicielstwa Zastępczego "Wielkie Serce". Konkurs był sponsorowany przez PGE Obrót S.A.

W sąsiedztwie Rudawki Rymanowskiej znajduje się biogazownia w Odrzechowej. Doradcy Energetyczni korzystając z powyższego faktu zorganizowali dla pracowników WFOŚiGW w Rzeszowie wizytę studyjną w powyższym obiekcie. Celem wizyty było kompleksowe zapoznanie się z aspektami technicznymi oraz ekonomicznymi jego funkcjonowania. Przewodnikiem oraz wykładowcą był Jerzy Kędzior, Prezes firmy EVERCON Sp. z o.o., która nadzoruje działanie biogazowni. Zdobytą wiedzę Doradcy Energetyczni wykorzystają w trakcie prowadzenia szkoleń dla Energetyków Gminnych.

Rudawka 2017

Rudawka 2017

Rudawka 2017

Rudawka 2017

Rudawka 2017

Rudawka 2017

Rudawka 2017

Rudawka 2017


Znajdź nas w mediach społecznościowych:

                

Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Rzeszowie © 2024
Deklaracja dostępności Polityka prywatności