• Start
  • ☎️Kontakt
  • logo w menu
  • logo portal
  • logo portal (2)

ODOFE_Krosnostatni tydzień lata obfitował w wiele wydarzeń promujących tematykę ekologii i zrównoważonego rozwoju. W kilku z nich uczestniczyli Doradcy Energetyczni WFOŚiGW w Rzeszowie.

W piątek 17.09.2021 r. w Etnocentrum Ziemi Krośnieńskiej w ramach Dni Otwartych Funduszy Europejskich – Podkarpackie 2021 odbył się cykl warsztatów poświęconych Funduszom Europejskim oraz możliwościom jakie dzięki nim pojawiają się w naszym województwie. W ramach warsztatów Doradcy Energetyczni zaprezentowali ofertę finansową WFOŚiGW w Rzeszowie oraz możliwości wsparcia projektów proekologicznych jakie dają programy „Czyste Powietrze” oraz „Mój Prąd”.

 

 

LubaczówW tym samym dniu, w Lubaczowie miał miejsce EKOfestiwal „Łączy nas natura”. Na uczestników czekały, prezentacje, pokazy naukowe, zabawy i konkursy. W przygotowanych strefach edukacyjnych można było skorzystać z warsztatów m.in. z zakresu pirografii, ziołowego rękodzieła czy bioróżnorodności. Z kolei w sali konferencyjnej Starostwa odbywał się blok prelekcji popularno-naukowych. Nie zabrakło również stoiska Doradców Energetycznych. Osoby odwiedzające nasz punkt informacyjny mogły skorzystać z konsultacji w zakresie wykorzystania i finansowania odnawialnych źródeł energii oraz poprawy efektywności energetycznej, jak również uzyskać odpowiedzi na pytania dotyczące Programów „Czyste Powietrze” oraz „Mój Prąd”.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

MoczaryW sobotę 18.09.2021 r. w Moczarach koło Ustrzyk Dolnych odbył się Rodzinny piknik ekologiczny "W spółce z naturą". Na gości czekały lokalne wyroby, gry i zabawy. Można było także zapoznać się z prezentacjami przedstawiającymi wykorzystanie funduszy europejskich. Uczestnicy pikniku mogli zapoznać się z Projektem Doradztwa Energetycznego oraz skorzystać z konsultacji Doradcy Energetycznego.

 

 

 

 

 

 

 

 

Również w sobotę, w Rymanowie Zdroju, na Festiwalu ekologicznym "Naturalnie myśląc" Doradca Energetyczny zaprezentował Projekt Doradztwa Energetycznego oraz Program "Czyste Powietrze". Podczas festiwalu można było pozyskać informacje na temat fotowoltaiki i pomp ciepła, zgłębić temat biopaliw, poszerzyć swoją wiedzę ekologiczną, skonsultować się w sprawie uczestnictwa w programie „Czyste Powietrze”.

Znajdź nas w mediach społecznościowych:

                

Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Rzeszowie © 2024
Deklaracja dostępności Polityka prywatności