Zespół Doradców Energetycznych Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Rzeszowie zaprasza na webinarium poświęcone Programowi „Ciepłownictwo Powiatowe”, które odbędzie się 25 marca 2021r. Celem Programu jest zmniejszenie negatywnego oddziaływania przedsiębiorstw ciepłowniczych na środowisko, w tym poprawa jakości powietrza, poprzez wsparcie przedsięwzięć inwestycyjnych. Nabór wniosków o finansowanie zadań rozpoczął się 01.10.2020 r. i potrwa do 17.12.2021 r. lub do wyczerpania alokacji środków. Finansowanie realizowane jest w formie pożyczki lub dotacji.
Beneficjentami Programu mogą zostać:
1) Spółki kapitałowe, których przedmiotem działalności jest produkcja energii cieplnej na cele komunalno – bytowe, a udział w kapitale zakładowym spółki jednostki samorządu terytorialnego, w tym związku jednostek samorządu terytorialnego, jest większy niż 50 %. Jednocześnie całkowita moc cieplna zamówiona systemu ciepłowniczego, w ramach którego prowadzona jest przedmiotowa działalność, wynosi nie więcej niż 50 MW.
2) Spółki kapitałowe, których przedmiotem działalności jest produkcja energii cieplnej na cele komunalno – bytowe, a udział w kapitale zakładowym spółki jednostki samorządu terytorialnego, w tym związku jednostek samorządu terytorialnego, jest większy niż 50 %. Jednocześnie jednostka samorządu terytorialnego ujęta jest na imiennej liście 139 miast średnich tracących funkcje społeczno-gospodarcze.
W trakcie webinarium przedstawione zostaną kwestie techniczne i finansowe oraz procedura ubiegania się o środki w ramach Programu. Ponadto będzie możliwość zapoznania się z doświadczeniami przedsiębiorstw ciepłowniczych w zakresie poprawy efektywności energetycznej.
Konferencja jest nieodpłatna, finansowana w ramach „Ogólnopolskiego systemu wsparcia doradczego dla sektora publicznego, mieszkaniowego oraz przedsiębiorstw w zakresie efektywności energetycznej oraz OZE”; Program Operacyjny Infrastruktura i Środowisko 2014 – 2020; I oś priorytetowa „Zmniejszenie emisyjności gospodarki”.
Warunkiem uczestnictwa jest przesłanie zgłoszenia w terminie do 22.03.2021 r. (poniedziałek) na adres:
Zgłoszenie powinno zawierać adres mailowy, na który zostanie przekazany link do platformy konferencyjnej.
Pytania można kierować na adres e-mail: