• Start
  • ☎️Kontakt
  • logo w menu
  • logo portal
  • logo portal (2)

Ciepłownictwo_Powiatowe

Zespół Doradców Energetycznych Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Rzeszowie  zaprasza na webinarium poświęcone Programowi „Ciepłownictwo Powiatowe”, które odbędzie się 25 marca 2021r.  Celem Programu jest zmniejszenie negatywnego oddziaływania przedsiębiorstw ciepłowniczych na środowisko, w tym poprawa jakości powietrza, poprzez wsparcie przedsięwzięć inwestycyjnych. Nabór wniosków o finansowanie zadań rozpoczął się 01.10.2020 r. i potrwa do 17.12.2021 r. lub do wyczerpania alokacji środków. Finansowanie realizowane jest w formie pożyczki lub dotacji.

Beneficjentami Programu mogą zostać:

1) Spółki kapitałowe, których przedmiotem działalności jest produkcja energii cieplnej na cele komunalno – bytowe, a udział w kapitale zakładowym spółki jednostki samorządu terytorialnego, w tym związku jednostek samorządu terytorialnego, jest większy niż 50 %. Jednocześnie całkowita moc cieplna zamówiona systemu ciepłowniczego, w ramach którego prowadzona jest przedmiotowa działalność, wynosi nie więcej niż 50 MW.

2) Spółki kapitałowe, których przedmiotem działalności jest produkcja energii cieplnej na cele komunalno – bytowe, a udział w kapitale zakładowym spółki jednostki samorządu terytorialnego, w tym związku jednostek samorządu terytorialnego, jest większy niż 50 %. Jednocześnie jednostka samorządu terytorialnego ujęta jest na imiennej liście 139 miast średnich tracących funkcje społeczno-gospodarcze.

W trakcie webinarium przedstawione zostaną kwestie techniczne i finansowe oraz procedura ubiegania się o środki w ramach Programu. Ponadto będzie możliwość zapoznania się z doświadczeniami przedsiębiorstw ciepłowniczych w zakresie poprawy efektywności energetycznej.

Konferencja jest nieodpłatna, finansowana w ramach „Ogólnopolskiego systemu wsparcia doradczego dla sektora publicznego, mieszkaniowego oraz przedsiębiorstw w zakresie efektywności energetycznej oraz OZE”; Program Operacyjny Infrastruktura i Środowisko 2014 – 2020; I oś priorytetowa „Zmniejszenie emisyjności gospodarki”.

Warunkiem uczestnictwa jest przesłanie zgłoszenia w terminie do 22.03.2021 r. (poniedziałek) na adres: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Zgłoszenie powinno zawierać adres mailowy, na który zostanie przekazany link do platformy konferencyjnej.

Pytania można kierować na adres e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. lub Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript..

Znajdź nas w mediach społecznościowych:

                

Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Rzeszowie © 2024
Deklaracja dostępności Polityka prywatności