⚡️Druga edycja programu „Dobra energia w Twojej Gminie” zakończona! 🌱
Miło nam poinformować, że Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej zakończył drugą edycję naboru w ramach programu „Dobra energia w Twojej Gminie”.
Tym razem o wsparcie mogły ubiegać się nie tylko gminy, ale również powiaty. Łącznie przyznaliśmy 1 395 894,80 zł na realizację inwestycji związanych z montażem instalacji fotowoltaicznych oraz magazynów energii na budynkach użyteczności publicznej.
Dzięki dofinansowaniu odnawialne źródła energii pojawią się m.in. na budynkach urzędów gmin, szkół, Szpitala Chorób Płuc i Opieki Długoterminowej w Górnie, Domu Dziecka w Skopaniu oraz stacji Przeworskiej Kolei Wąskotorowej.
🌍 To inwestycje, które:
✅zwiększają udział OZE w lokalnym miksie energetycznym,
✅ograniczają emisję CO₂,
✅promują działania proekologiczne,
✅obniżają koszty funkcjonowania samorządów.
Wsparcie otrzymało 37 samorządów, w tym 34 gminy i 3 powiaty.
🖊️ Umowy zostały podpisane podczas dwóch spotkań:
📍23 czerwca w Urzędzie Gminy Rymanów – dla samorządów z południowej części województwa,
📍24 czerwca w Urban Lab w Rzeszowie – dla samorządów z północnej części regionu oraz powiatów.
Dziękujemy wszystkim beneficjentom za zaangażowanie w rozwój odnawialnych źródeł energii i wspólne działania na rzecz bardziej ekologicznego Podkarpacia.💚



























