• Start
  • Kontakt
  • logo w menu
  • logo portal
  • logo portal (2)

⚡️Druga edycja programu „Dobra energia w Twojej Gminie” zakończona! 🌱

Miło nam poinformować, że Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej zakończył drugą edycję naboru w ramach programu „Dobra energia w Twojej Gminie”.

Tym razem o wsparcie mogły ubiegać się nie tylko gminy, ale również powiaty. Łącznie przyznaliśmy 1 395 894,80 zł na realizację inwestycji związanych z montażem instalacji fotowoltaicznych oraz magazynów energii na budynkach użyteczności publicznej.

Dzięki dofinansowaniu odnawialne źródła energii pojawią się m.in. na budynkach urzędów gmin, szkół, Szpitala Chorób Płuc i Opieki Długoterminowej w Górnie, Domu Dziecka w Skopaniu oraz stacji Przeworskiej Kolei Wąskotorowej.

🌍 To inwestycje, które:

✅zwiększają udział OZE w lokalnym miksie energetycznym,

✅ograniczają emisję CO₂,

✅promują działania proekologiczne,

✅obniżają koszty funkcjonowania samorządów.

Wsparcie otrzymało 37 samorządów, w tym 34 gminy i 3 powiaty.

🖊️ Umowy zostały podpisane podczas dwóch spotkań:

📍23 czerwca w Urzędzie Gminy Rymanów – dla samorządów z południowej części województwa,

📍24 czerwca w Urban Lab w Rzeszowie – dla samorządów z północnej części regionu oraz powiatów.

Dziękujemy wszystkim beneficjentom za zaangażowanie w rozwój odnawialnych źródeł energii i wspólne działania na rzecz bardziej ekologicznego Podkarpacia.💚

Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Rzeszowie © 2024
Deklaracja dostępności Polityka prywatności