W bieżącym tygodniu w siedzibie Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Rzeszowie miało miejsce podpisanie pierwszych 101 umów z beneficjentami Programu Priorytetowego Czyste Powietrze na łączną kwotę 1 517 759,70 zł.

Program „Czyste Powietrze” cieszy się co raz większym zainteresowaniem wśród mieszkańców naszego województwa. Codziennie do siedziby Funduszu zgłaszają się osoby zainteresowane pozyskaniem dofinansowania na wymianę starych kotłów opalanych węglem a także starych okien, drzwi i ocieplenia budynków. Wyznaczeni pracownicy do udzielania informacji osobom zainteresowanym służą pomocą od poniedziałku do piątku w godzinach pracy tj. od 7.30 do 15.30, uruchomione zostały również dwie infolinie pod którymi można uzyskać szczegółową informację, która pozwoli uzyskać atrakcyjne wsparcie finansowe wymiany źródła ciepła i kompleksowej termomodernizacji domu jednorodzinnego.

Zachęcamy również do zapoznania się z informacjami o programie na stronie https://beneficjent.wfosigw.rzeszow.pl/strona-glowna-programu .

Umowy Czyste Powietrze

Umowy Czyste Powietrze

Umowy Czyste Powietrze

Umowy Czyste Powietrze

Narada Państwowej Straży Pożarnej Województwa PodkarpackiegoW dniu 1 lutego 2019 r. Prezes WFOŚiGW w Rzeszowie Pan Adam Skiba uczestniczył w rocznej naradzie Państwowej Straży Pożarnej województwa podkarpackiego.

W naradzie wzięli udział również: poseł na Sejm RP Zbigniew Chmielowiec, wojewoda podkarpacki Ewa Leniart, marszałek województwa podkarpackiego Władysław Ortyl, przedstawiciele związków zawodowych, komendanci miejscy i powiatowi wraz z dowódcami jednostek ratowniczo-gaśniczych PSP z Podkarpacia, kadra kierownicza KW PSP w Rzeszowie oraz księża kapelani.

Narada miała na celu podsumowanie działalności podkarpackiej Państwowej Straży Pożarnej w 2018r., była również okazją do podziękowania za służbę na rzecz mieszkańców naszego regionu.

Podczas spotkania zostały wręczone akty przekazania sprzętu kupionego w ubiegłym roku, min. dzięki wsparciu środków WFOŚiGW w Rzeszowie.

 

W dniu 24.12.2018 r. (Wigilia 2018) Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Rzeszowie nie pracuje.

Życzymy wszystkim naszym
Klientom i Beneficjentom
spokojnego świętowania
Świąt Bożego Narodzenia w rodzinnym gronie.

15 października 2018 r. w Urzędzie Marszałkowskim Województwa Podkarpackiego odbyła się konferencja pn.: „Efekty współpracy Samorządu Województwa Podkarpackiego, Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Rzeszowie oraz Wojewódzkiego Związku Pszczelarzy, na rzecz wspierania rozwoju pszczelarstwa i bioróżnorodności w rolnictwie”, połączona z obchodami 25-lecia działalności WFOŚiGW w Rzeszowie. Olbrzymia Sala Audytoryjna wypełniona została po brzegi. Odwiedzili nas goście z całej Polski, nasi przyjaciele i współpracownicy. To dowód na to, że sprawy Funduszu, sprawy środowiska dla wielu osób są bliskie. Każda gmina w województwie podkarpackim skorzystała z dofinansowania WFOŚiGW w Rzeszowie. Zrealizowanych zostało wiele inwestycji. Wśród nich olbrzymie, wielomilionowe przedsięwzięcia, ale i drobne projekty.

25-lecie WFOŚiGW w Rzeszowie

Informacja o wynikach konkursu współorganizowanego przez Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Rzeszowie pod hasłem „Młodzieżowe Przesłanie Klimatyczne dla przyszłości” dla szkół średnich organizowany w ramach Młodzieżowego Kongresu Klimatycznego 2018

Prace złożone w ramach konkursu:

Lp.

Nazwa szkoły średniej

Forma przesłania

1

Liceum Ogólnokształcące z Oddziałami Dwujęzycznymi w Boguchwale

Prezentacja multimedialna

2

Centrum Edukacji Zawodowej w Stalowej Woli – Technikum Organizacji Reklamy

Plakat

3

Zespół Szkół nr 1 im. Karola Adamieckiego w Sanoku

Apel

4

Liceum Ogólnokształcące im. Sebastiana Petrycego w Pilźnie

Projekt przemówienia

Oceny prac dokonano w oparciu o:

Regulamin konkursu pod hasłem „Młodzieżowe Przesłanie Klimatyczne dla przyszłości” dla szkół średnich organizowany w ramach Młodzieżowego Kongresu Klimatycznego 2018.

W dniu 05.10.2018 roku Zarząd Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Rzeszowie wyłonił laureata konkursu na szczeblu wojewódzkim, którym zostało:

Liceum Ogólnokształcące z Oddziałami Dwujęzycznymi w Boguchwale.

Gratulujemy i życzymy powodzenia w dalszym etapie konkursu !