Nowy program WFOŚiGW "Ekopracownia - zielone serce szkoły"

Wkrótce szkoły z województwa podkarpackiego będą mogły skorzystać z programu „Ekopracownia – zielone serce szkoły”, w ramach którego otrzymają dofinasowanie na rozwój infrastruktury edukacyjnej. Dzięki temu wsparciu uczniowie zyskają przyjazne miejsca do nauki i rozwijania zainteresowań z zakresu przedmiotów przyrodniczych.

Projekt budowy nowoczesnych ekopracowni w szkołach, realizowany przez Wojewódzkie Fundusze Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej (WFOŚiGW) w ramach Programu Regionalnego Wsparcia Edukacji Ekologicznej, ma na celu kształtowanie postaw proekologicznych oraz zwiększenie świadomości ekologicznej młodego pokolenia w zakresie: przeciwdziałania emisjom, odnawialnych źródeł energii i niskoemisyjnego transportu, zrównoważonego rozwoju, ochrony środowiska i gospodarki wodnej.

Nowoczesna edukacja ekologiczna powinna wzmacniać naturalną ciekawość świata. Stwarzać okazję do poznawania i przeżywania, obserwowania oraz działania. Wierzymy, że nauka w nowoczesnych ekopracowniach przyczyni się do wzrostu zainteresowania przyrodą, a dla wielu uczniów okaże się też wstępem do realizacji ambitnych inicjatyw podejmowanych w trosce o klimat i środowisko” – tłumaczy minister klimatu i środowiska Anna Moskwa.

W najbliższych dniach WFOŚiGW w Rzeszowie ogłosi termin konkursu dla województwa podkarpackiego. Regulamin naboru oraz formularze wniosków o dofinansowanie zostaną umieszczone na stronie internetowej Funduszu.

Na terenie każdego powiatu powstaną co najmniej dwie pracownie szkolne: przyrodnicza oraz dotycząca odnawialnych źródeł energii. Program ma charakter ogólnopolski.

 

 

Zapraszamy Koła Gospodyń Wiejskich oraz Koła Gospodyń do udziału w Konkursie "Planuję. Kupuję. Gotuję - nie marnuję".

Regulamin konkursu w sekcji załączniki.

Poradnik dobrych praktyk znajduje się tutaj -> Poradnik dobrych praktyk

 

 

Załączniki:
Pobierz plik (regulamin_konkursu_kgw_1.docx)regulamin_konkursu_kgw_1.docx[1. Regulamin konkursu ]119 kB

Zapraszamy uczniów szkół podstawowych do udziału w Konkursie "Młodzi dają rady - zbieraj elektroodpady".

Regulamin w sekcji załączniki.

 

 

Załączniki:
Pobierz plik (regulamin_konkursu_mlodzi_daja_rady-zbieraj_elektroodpady_wfosigw_rzeszow_17.02.2023.pdf)regulamin_konkursu_mlodzi_daja_rady-zbieraj_elektroodpady_wfosigw_rzeszow_17.02.2023.pdf[1. Regulamin konkursu "Młodzi dają rady - zbieraj elektroodpady"]229 kB
Pobierz plik (regulamin_konkursu_mlodzi_daja_rady-zbieraj_elektroodpady_wfosigw_rzeszow_17.02.2023.docx)regulamin_konkursu_mlodzi_daja_rady-zbieraj_elektroodpady_wfosigw_rzeszow_17.02.2023.docx[2. Regulamin konkursu "Młodzi dają rady - zbieraj elektroodpady" - wersja edytowalna]46 kB